Zpomalte svůj aktivní životní styl

Někteří lidi mají energie na rozdávání. Málo kdy se unaví a všichni (opravdu všichni), kteří ji postrádáme jim závidíme a říkáme si, kde se v nich tolik síly vlastně bere. Jestli se i vy vidíte v těch lidech, kteří mají temperamentu navíc a hyperaktivita z nich jen srší, na chvíli se zastavte a pro jednou zpomalte své tempo.
dívka na lavici

Zaměstnavatelé je vyhledávají

Pravda je taková, že se dnes zaměstnavatelé perou o člověka, který je pověstný svou hyperaktivitou a výkonným způsobem života. Zaměstnavatelé v nich totiž vidí naději na zlepšení prosperity jejich firmy a motivaci pro ostatní zaměstnance, kteří budou mít v kolektivu člověka, který se nezastaví.

Zdravý duch ve zdravém těle

Takový člověk je díky svému uspěchanému životu pořád v nezastavitelném tempu. A protože má vždy dostatek chuti a „rychlé“ nohy i ruce, sport je jeho předností. Určitě se i vy věnujete nějaké fyzické aktivitě, která vám pomáhá nejen fyzicky, ale i duševně a je dost možné, že veškeré síly berete i z fyzické aktivity, která produkuje ve vašem těle hormony štěstí neboli endorfiny.

Na chvíli se zastavte na stopce a nic nedělejte

Ve skutečnosti vás váš aktivní život může do budoucna i pěkně potrápit. I při aktivním životním stylu vám jednou můžou dojít síly a může to mít fatální následky na váš dosavadní život, ale i zdraví. Příliš moc aktivit a „uběhaného“ stylu života vás může jednou vyčerpat natolik, že se budete muset potýkat se zdravotními potížemi.
Dejte vašemu srdci vědět, že jste za jeho činnost rádi a snižte vaši maximální výkonnost a pracovní nasazení alespoň do takové míry, že si několikrát dáte pauzu a budete opravdu „vegetit“.
silueta skokana

Meditace je skvělá volba!

Pro potřebu odpočinku nejen těla, ale i mysle zkuste metodu, jakou je meditace. Její techniku si můžete vyzkoušet i sami doma bez odborné pomoci, kdy si v klidu lehnete, uklidníte se, uvolníte se a necháte všechny vaše myšlenky odejít pryč, ať se s nimi vytratí všechen vnější hluk a vnitřní starosti.