Vinná dovolená

Zkuste právě vy někdy užít část své dovolené i na podzim nebo na jaře. Každé roční období je přeci krásné a každé může přinést mnoho radostí a potěšení. Pokud bychom vynechali romantiku, pak se nabízí ještě jeden pádný důvod – mimosezónu nejsou ve městech přeplněné ulice a nehrozí ani tolik kapesních zlodějů a jiných nepoctivých živlů.
–         Jedním z nejnavštěvovanějších českých měst je bezesporu kouzelný Český Krumlov.
–         O tomto městě se říká, že je to ráj vodáků a milovníků historie.
–         Víte ale, že je to v posledních několika letech i ráj milovníků vína?
Tato tradice je sice o něco kratší nežli ty dvě zmíněné, ale to neznamená, že by byly méně významné. Každoroční vinné slavnosti probíhají na konci října a po celý listopad.
zámek ve Valticích

§  Po skončení Festivalu vína v Českém Krumlově byste mohli stihnout ještě slavnosti, které pro vás připravilo město Valtice.
§  Tam na vás čeká přímo Podzemní město vína.
O co se jedná? Vstoupíte do unikátního labyrintu historických vinných sklepů. Kromě degustace se můžete těšit i na cimbálovou kapelu, která k vínu a Moravě neodmyslitelně patří.
nápoj z vína

Skvělé kulinářské zážitky

Obyvatelé severní části naší krásné země rozhodně také nejsou o nic ochuzeni. Pravidelně se tu konají například Vinařské Litoměřice.
–         Jedná se o výstavu nejen českých a moravských vín, ale zastoupeny jsou tu i některé další státy.

Tato výstava, která se koná na jaře, se řadí mezi nejprestižnější v oboru degustace a výstavy vín. Součástí je i obohacení o soutěž vín.
o   O kousek dál, v Ústí nad Labem, navazuje na podzim na tuto akci další, která nabízí nejen kvalitní a chutná vína, ale také tradiční svatomartinskou husu nebo koláčky.
I zde vám bude k příjemné pohodě a dobrému zažití vyhrávat cimbálová kapela. Stačí si pouze vybrat, který kraj a které město je vám nejsympatičtější a pak už jen naplánovat dovolenou.