Zimní vybavení do školky

Zimní počasí se kvapem blíží, a pokud máte děti ve školce, pak víte, že chodí ven za každého počasí. A je to velice dobře. Dětem totiž prospívá pohyb na čerstvém vzduchu a i v nepříznivém počasí už kvůli zlepšování imunity. Je dobré děti vybavit tak, aby se cítily co nejlépe i v dešti či v mrazech.

dítě na sněhu

Obuv

Kvalitní obuv je základ. Měla by být dostatečně teplá a také dostatečně voděodolná, aby do ní dětem neteklo. Potřebovat budou zateplené gumáčky, které velice ocení v případě dešťů, ale využijí je třeba i na bobování a sáňkování. Dále také klasické zimní boty, které by měly být lehké a zároveň by měly být dostatečně teplé, aby v nich dítě vydrželo dlouho i v mrazech.

Kalhoty a bunda

Kvalitní teplé kalhoty jsou na zimu potřeba a v dnešní době už se nemusí jednat o klasické oteplovačky, které se nosily dříve. V kurzu jsou funkční materiály, jako je například softshell s membránou, který má podšívku z fleece. Jedná se o velice teplý materiál, který není natolik robustní, jako klasické vycpané kalhoty, skvěle se nosí a navíc nepromokne. Ze stejného materiálu doporučujeme i bundy, které jsou lehké a stylově se ke kalhotám hodí. Koukejte hlavně na nepromokavost a na prodyšnost materiálů.

dívka v bundě

Spodní prádlo

Zima může být opravdu krutá, a proto je vhodné mít pro dítě i funkční dětské termoprádlo C-store, které jej udrží v teple i při velice dlouhém pobytu na mrazu či ve sněhu. Je vhodné nejen při pobytu v horách, kde je v podstatě povinné. Jedná se o základní část šatníku nejen dětí chodících do školky ale také dětí, které sedí třeba v kočárku a občas z něj vylezou ven. Za tento kus oblečení utratíte nemalé peníze, ale rozhodně se to vyplatí. Může vás totiž zachránit od nejednoho nachlazení či nemoci. Většinou se vyrábí z funkčních materiálů, z nichž asi nejlepší a nejoblíbenější je merino vlna.