Školní aktovka nebo batoh

Ve většině případů se spoléháme na recenze, které si vyhledáme na internetu, než se vypravíme pořídit svému dítěti batoh či aktovku. Nejvíce nás zajímá hmotnost batohu, zda je anatomicky tvarovaný, z jakého je materiálu a jestli má i něco navíc. Dalším důležitým faktorem je, že dítě si musí batoh odzkoušet. Proto je po přečtení recenzí vhodné vzít dítě do obchodu, říci, které batohy byste chtěli ukázat a vyzkoušet, jestli je dostatečně dlouhý, jestli sedí a jak moc podpírá záda anatomické polstrování. Nejvíce pomáhají certifikáty kvality a testy školních batohů.

dva školáci ve třídě

ŠKOLNÍ AKTOVKA

Je určená především pro žáky jdoucí do první třídy. Podle někoho je aktovka mnohem lepší než batoh, už jen z toho důvodu, že dítě má vše přehledně ve velkých kapsách a nemusí nic zdlouhavě hledat. Výhoda tohoto výrobku je v tom, že nemá žádné zipy ale přezky. Tak se prvňáčkovi podaří z této tašky málo kdy něco vytrousit. Je celá vyztužená, proto se nemůže převrátit, ani když bude prázdná.

A TO JE NEVÝHODA, PROTOŽE JE MÁLO SKLADNÁ A NEMUSÍ SE VLÉZT KAMKOLIV.

ŠKOLNÍ BATOH

Batohy pro prvňáčky mají více oddělených kapes, takže každá věc může mít své místo. Má anatomicky tvarovaná záda, ale jinak je zbytek batohu nevyztužen. Proto je jeho stabilita o mnoho horší, jakmile není naplněný, padá automaticky k zemi. Je skladnější právě proto, že není vyztužený celý.
copatá holka

Při výběru školního batohu nás zajímá, jestli mají:

· Anatomicky tvarovaná záda

· Popruhy v minimální šíři 4 cm, eventuálně hrudní pás

· Reflexní prvky a odrazky

· Pevné dno, pokud možno s plastovými nožkami

· Nepromokavý materiál, který se dá snadno vyčistit, měl by to být pevnější materiál

· Ucho, za které dítě batoh chytne s plastovým držadlem

· Hmotnost školní aktovky podle normy ČSN 79 6506 (na prvním stupni 1200g, na druhém stupni 1400g)

Stejně dobré jsou i školní batohy se sety, tedy batoh, pouzdro, pytlík na boty. Velikost takového setu se velmi liší, proto je dobré, pokud chcete, aby dítě mělo vše stejné, hledat a hledat. Musíte ale počítat s mnohem větší pořizovací cenou než u samotného batohu. Výhoda je, že si je děti rozeznají a nebudou vám domů nosit věci spolužáků.

Přeji vám hodně zdaru při výběru aktovky či batohu, není to jen o tom sednout k pc, najít produkt a objednat. Je to delší proces, který někdy stojí i trošku nervů.