Proč nepoužívat konvenční krémy na opalování

Některé krémy na opalování vám mohou místo ochrany kůže přitížit a naopak oslabit její ochranu. Je to způsobené látkami, které se přidávají do krémů a firmy už samy pořádně neví, co vše je správné, co spolu míchat a jednoduše jaké nové nesmysly vymyslet.
potřeby na pláž
            Slunce dodává našemu tělu vitamín D, který podporuje imunitní systém. V zimě je jej nedostatek, a tak je třeba se před nemocemi chránit jinak. Nadměrné sluneční záření vám však může způsobit pigmentové skvrny a poškodit kůži. Proto je třeba se chránit krémy.
            Konvenční opalovací krémy obsahují nanočástice, které jsou pro tělo toxické. Mohou se navíc kvůli malým rozměrům dostat na více míst, škodit sliznici. Látky jsou chemického původu, přeměňují záření na teplo a pro tělo mohou být rakovinotvorné. Dále obsahují parabeny vyráběné z ropy, alkoholy a rozpouštědla. Nezní to moc příjemně, že?
            Stejně tak rostlinné oleje využívané jako prostředky na opalování, jsou naprosto zbytečné. Vznikl totiž z faktu, že má olivový olej přírodní faktor. Využívali jej Řekové, ovšem pro běžné evropany je naprosto nevhodný.
            Mechanické filtry, ve kterých se využívá oxid titaničitý a oxid zinečnatý bez nanočástic, jsou těmi nejbezpečnějšími. Nepronikají do kůže a odráží záření. Je třeba vybírat i výrobky v BIO kvalitě a zkontrolovat, zda-li jsou opravdu pouze přírodní. Nejlepším vodítkem jsou certifikáty, například EcoCert, COSMAS, CPK.
lehátko se slunečníkem
            Snažte se vybírat krém s co nejlehčím složením bez zbytečných parfemací. Syntetické parfemace taktéž nemusí prospívat vašemu tělu na slunci. Samozřejmě zkontrolujte SPF, ale nezalekněte se. Díky tomu, že výrobky neobsahují nanočástice, vám mohou zanechat bílou vrstvu na těle. Naopak není lepší mít lehce bělejší barvu těla, než abyste na sebe neustále mazali ropné produkty, umělé a látky, které vaši kůži jen ublíží?