Schodiště v domech nemusí být jen nouzová

Když se rozjedete na dovolenou a zamíříte k některým výškovým objektům, jako jsou vícepatrové hotely, velká obchodní centra nebo kavárny umístěné v televizních vysílačích, obvykle tu máte k dispozici výtah, případně jezdící schody. V každé takové budově by mělo být i schodiště, většinou tu ale slouží jen jako nouzový východ pro případ, že výtah selže kvůli technické závadě či výpadku proudu. Mnohým z vás také připadne zcela přirozené vozit se do vyšších pater výtahem a šetřit tak fyzickou námahu.

obvodové schodiště

To je ale chyba, kterou napodobuje většina z vás, a pokud se vyloženě nejedná o osoby tělesně postižené, např. upoutané na invalidní vozík, nebo starší osoby, co potřebují oporu berlí či holí, doslova tu zahazujeme příležitost významně posílit vlastní zdraví po všech stránkách.

dřevěné schodiště

Uvažujete-li o schodišti ve vlastním domě, nebo o koupi mezonetového bytu se schodištěm https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody, je to velká výhra a velké plus. Využijte toho ve svůj prospěch, ať už si necháte namontovat schodiště lomené, přímé nebo točité.

Zlepší se vám nálada – máte mizernou náladu? Možná vám chybí hořčík, kterého je v potravinách v dnešní době nedostatek. A možná také málo vitamínu D, vitamínu C a některých dalších živin. A možná také příliš často jezdíte autem a vozíte se výtahem. Zařaďte více pohybu, kde zaměstnáte dolní končetiny. Chůze po schodech je skvělou zbraní proti depresím a dalším projevům mizerné nálady.

Svalnaté nohy = funkční krevní oběh a imunitní systém – svaly na nohou jsou z hlediska objemu největšími v těle, a proto také musí být nejvíce zásobené krví. Tu pak nutí srdce řádně pracovat a spolu s ním i lymfatický systém, který je propojen s imunitním systémem. Čím více budete chodit, zejména po schodech, čím více budete provozovat turistiku, a čím méně budete jezdit autem, tím větší předpoklad dožít se ve zdraví vysokého věku.