Nejen pro stínění

Velký vedra jsou v posledních letech opravdových problémem, který se snaží lidé řešit různé. Samozřejmě, že existují i jedinci, kterým teploty přesahující magickou třicítku dělají dobře, ale těch za tolik není. Zbytek se snaží ochladit, jak jen se dá. Velká horka totiž nejsou úplně ideální pro lidské zdraví a je potřeba s tím bojovat. Někdo si koupí větrák, někdo dokonce klimatizaci. Existuje ale i jiné, obdobně efektivní řešení, a tím jsou dřevěné rolety. Jsou daleko praktičtější než větrák a mnohem levnější nežli klimatizaci. Navíc nepotřebují žádnou energii na provoz.
stažená roleta
Zvenku
Na rozdíl od klasických žaluzií se dřevěné rolety neinstalují v interiéru, ale zvenčí. Kdyby totiž byly situovány vevnitř, fungovaly by pouze jen pro stínění. Takto mohou bránit slunečním paprskům proniknout dovnitř a tím ohřívat interiér. Takto se vám může podařit snížit teplotu doma o několik stupňů bez toho, aniž byste museli cokoliv napájet elektrickou energií. Rolety se samozřejmě dají ovládat mechanicky z interiéru. Není dokonce nutné otevírat ani okno. Moderní mechanismy mají jednoduché ovládání, které si rychle osvojíte nejen vy, ale i zbytek vaší rodiny.
roztažené žaluzie
Kvalita
Musíte si uvědomit, že ne všechny dřevěné rolety jsou kvalitní. Některé modely jsou dokonce pouze napodobeniny, což určitě nechcete. Nekvalitní materiál totiž dlouho nevydrží, zvláště, pokud je umístěný venku, kde na něj prší, svítí ostré slunce nebo zažívá velké teplotní šoky. Nemusíte si pořizovat rovnou ty nejdražší možné rolety, ale určitě byste neměli volit ty nejlevnější. Může se totiž stát, že vám dlouho nevydrží. A to nejspíše není úplně ve vašem zájmu. Vhodné je výběr konzultovat s člověkem, kterým se v této problematice vyzná a může vám dobře poradit. Vy pak alespoň budete mít jistotu, že jste si nepořídili zajíce v pytli. Neznáte-li takového profesionála, obraťte se na internet, kde k jednotlivým výrobků naleznete reference zákazníků.