Kupte si něco

Už po léta, někteří pak klidně i celý život, slýcháme, že máme šetřit peníze. Tu korunku ke korunce, tu stokorunku ke stokorunce, tu třeba nějaký ten miliónek k miliónku; to podle poměrů, ve kterých žijeme. Ke škudlení jsme vybízeni nejprve našimi rodiči, kteří chtějí, abychom se naučili zodpovědně nakládat se svým kapesným, později třeba milenci a milenkami, z nichž se nakonec stanou nejednou i manželé a manželky, posléze dejme tomu politiky, kteří chtějí, abychom za sebe převzali odpovědnost v produktivním věku a zejména po odchodu na zasloužený odpočinek, a nakonec nás k tomu nejednou doženou i okolnosti ve chvíli, kdy se toho důchodu dočkáme.

veselá pokladní

Tu musíme šetřit na své koníčky, tu na vlastní bydlení a zařízení takového bytu či domu, na auto, chatu, dovolenou a spoustu dalších věcí, jejichž výčet by tu byl div ne nekonečný. Jakmile si přijdeme k nějakým penězům, hned jsme tlačeni k tomu, abychom si přinejmenším část z nich odložili na pozdější dobu.

A zvláštní kategorií jsou v tomto ohledu lidé, kteří peníze šetřit musí, protože takřka žádné nebo možná dokonce vůbec žádné nemají.

slečna s čelenkou

Ovšem uvědomujeme si vůbec, kam až nás tato posedlost nejednou dovádí? Fakt, že ze všech sil škudlíme, namísto abychom také utráceli a dopřávali si tím adekvátní odměnu za to, co jsme vykonali pro druhé? Nejednou možná vůbec ne.

Zkrátka vedeme i dost nudný a šedivý život, jenom abychom měli na účtu nebo třeba i ve slamníku co nejvíce peněz. A to nás může přivést až do stavu deprese. Protože co vlastně z toho života, omezeného jen na vydělávání, máme? Nic.

A depka je tady. I když pro ni vlastně není jediný nepřekonatelný důvod.

A co dělat v tu chvíli? Léčit se. Prášky? Kdeže! Penězi. Jednoduše

Prostě se alespoň na okamžik přestaňte držet zkrátka, přestaňte se omezovat, škudlit na sobě. A kupte si něco třeba i úplně zbytečného, ale takového, co vás polaská na duchu. Co vás uspokojí po psychické stránce.

Je to jednoduché a udělá vám to dobře. Bez ohledu na to, co je tím, čím se chcete oblažit, co vám má udělat radost. Kupte si klidně třeba něco na sebe, kupte si dovolenou nebo cokoliv jiného. A uvidíte, jak pookřejete.

A pokud na to snad nemáte? Přece byste neobtěžovali doktory a pak se nekrmili kdejakými pilulemi proti depresím! Případně byste přece nechtěli skončit až někde v příslušném ústavu! Když i ve vašem případě existuje jednodušší řešení. Třeba to jménem americká hypotéka.