DVB-T na DVB-T2

Asi si říkáte, v čem je tento pojem rozdílný. V dnešní době je několik způsobů, jak přijímat televizní signál do našich televizorů. Ještě nedávno byly vypnuty analogové přijímače a byly přijaty digitální, momentálně se pracuje na další zcela zásadní změně. V době budoucí, nás čeká změna z přijímání DVB-T na DVB-T2. Bohužel, pro spotřebitele to nebude zcela zdarma, už z důvodu zakoupení nové televize nebo dokoupení Set-top boxu. Přechod na nový přijímač, je jedna z cest, jak si zajistit kvalitní příjem televizních kanálů. V současné době je ve většině České republiky funkční tento přijímač pro spousty domácností, a mnoho jich již využívá.
knihy u tv

Koupit novou televizi?

Koupení nové televize po roku 2017 je jedna z možností, jak si zajistit stabilní příjem signálu i na budoucí DVB-T2. Ovšem, pokud opravdu uvažujete o koupi nové televize, je zásadní abyste hledali v parametrech tento nový pojem „DVB-T2“.
Jedna z dalších možností je zakoupení Set-top boxu, který by měl být připravený na příjem DVB-T2. Je to levnější cesta, která stojí od 800 Kč a výš. Za televizor utratíte cca 15 000 Kč až 50 000 Kč. Samozřejmě, koupení nového televizoru má spousty jiných výhod. Tímto krokem byste měli vystaráno na dalších přibližně 20 let.

Programy, které budou placeny

Bohužel, naše České známé televizní stanice jako například: Nova, Prima a TV Barrandov zdarma nebudou. Tento krok má prý zajistit přísun zahraničních, nových programů. Pokud by některé známé značky chtěli vstoupit na český trh, rozhodně pro ně bude výhodnější vysílat v placený formě (Např: Netflix). Je možné se domnívat, že ostatní stanice na tom budou stejně a budou také za menší poplatek. Ale jak se říká… Za kvalitu se platí.
chlapec před tv

Rozhodnutí je v tuto chvíli zcela na vás. Pořídíte si raději novou fungující televizi, která vám vydrží další pár let, nebo sáhnete raději po Set-top boxu, tedy levnější verzi?