Dovolená u moře

Kde byste si představovali vaší nejoblíbenější dovolenou? Já si myslím, že mnoho lidí si představuje svojí nejoblíbenější dovolenou někde, kde je teplo a kde je hlavně moře. Nebo se mýlím? Já totiž znám spoustu lidí, kteří dávají přednost dovolené někde, kde právě, že je teplo a taky chtějí, aby tam byly krásné palmy vysoké palmy a taky hlavně krásný teplý bílý písek. Tak co třeba takové Waikiki? Anebo pláž Copacabana na Kanárských ostrovech? Já si myslím, že úplně každé moře, které je hlavně čisté a průhledné, je taky perfektní. Moje první dovolená byla v Itálii na Sardinii. To mi bylo asi čtrnáct let. Aby se nyní divíte, že moje první dovolená byla v mých čtrnácti letech. A já říkám ano, protože mí rodiče neměli moc peněz a měli čtyři děti. Mě, a ještě mi další tři sourozenci. Takže si jistě dokážete představit, kolik peněz by to stálo.

Taky ráda plavu v moři.

A tak mí rodiče šetřili skoro čtyři roky, než si mohli dovolit nějakou kvalitní a pořádnou dovolenou s jejich čtyřmi dětmi. Byla jsem ráda, že se rodiče o nás takhle zajímali a chtěli nám dopřát taky nějakou pěknou dovolenou. Protože mě už vždycky nebavilo, když se děti ve škole povídají o tom, že všichni byly někde na dovolené u moře, jenom my ne. A právě že se nám to podařilo.

Ráda výletuji autem.

Byla jsem opravdu ráda. To jsem byla v deváté třídě a musím říct, že všichni děti koukaly, že už jsem konečně byla u moře. Samozřejmě, že se našli taky nějací posměváčci, kteří se smáli. Ale taky bylo hodně dětí, kteří mi mou dovolenou přáli. A já musím říct, že tato dovolená byla pro mě asi ta nejkrásnější. Protože asi byla ta úplně první. Nyní, jsem dospělá a mám dvě děti. A jezdíme k moři opravdu každý rok. A vždycky je to většinou Itálie nebo Španělsko a někdy taky Řecko. Příští rok se chystáme do Turecka. Myslím si, že to bude opravdu taky pěkná dovolená. Protože chci, aby moje děti měly krásné zážitky na dětství.