Dejte vaší pleti to nejlepší

Kůže je největší orán lidského těla. Pokrývá celé naše tělo a tvoří například ochrannou funkci. Na některých místech je silná a hrubá, na jiných naopak velmi jemná. A právě o naši jemnou pokožku bychom měli co nevíce pečovat, jelikož díky její jemnosti a náchylnosti na ní půjdou vidět každé známky zanedbané péče. Jakou péči ale své pleti dopřát?

vitamíny

Doplňky stravy

Naše pleť potřebuje spoustu vitamínů a minerálů, aby mohla být krásná a plnit svou funkci. Doplňků stravy je skutečně mnoho, jaké jsou tedy pro naši pleť tím nejlepším? Jedním z nich je určitě nativní kolagen. Kolagen je protein, který najdeme právě v naší kůži a bez jeho nedostatku kůže stárne rychle. Další vitamíny, které vám pomohou k tomu mít krásnější pleť, jsou například A, C, B, E nebo zinek.

Vhodná kosmetika

Ne každá kosmetika je vhodná pro každého. Určitě víte, že abyste měli krásnou pleť, musíte si ji pravidelně čistit. To znamená ráno a večer, každý den, bez ohledu na to, zda jste se ten den líčili, nebo ne. Typu pletí máme několik, takže si vybírejte přípravky dle toho, jaký typ pleti máte. S určením vám pomůže například kosmetička. Kromě čistícího přípravku budete potřebovat ještě pleťové sérum, například s účinnými látkami proti stárnutí, a také hydratační krém pro dodání hydratace.

pleťová maska

Vhodná strava a pitný režim

Ve vztahu k naší pokožce bychom neměli určitě ani podceňovat dobrou a zdravou stravu. Vitamíny, které pleť potřebujete můžeme přijmout i pomocí stavy. Měli bychom tedy jíst hodně čerstvého ovce, zeleniny a dávat si pozor na množství cukru, které přijmeme. Důležitý je i pitný režim. Naše pleť potřebuje alespoň 2 litry čisté vody denně. Nezapomeňte ale na možné potravinové alergie, které vám mohou stav pokožky naopak zhoršit. Pokud se vám zdá, že po určitých potravinách se stav vaší pokožky horší, určitě navštivte alergologii.