Buďte v bezpečí i online!

1.      Neposkytujte všechny své údaje.
–          Při zakládání účtů jako je Facebook, Twitter atd. nemusíte udávat všechny své údaje. Omezte je na minimum.
2.      Nastavte si správně účet
–          Nastavte si prohlížet Cookies tak, aby umožňoval přístup ze stránek, které skutečně navštěvujete.  Tím zamezíte tomu, aby o Vás shromažďovaly údaje i jiné stránky.  Tímto krokem snižujete pravděpodobnost, že Vám někdo odcizí údaje.
osobní laptop
3.      Vybírejte heslo důkladně
–          Nepoužívejte jako heslo své jméno nebo telefonní číslo. Na každém účtu mějte jiné heslo.  Nepožívejte jako heslo jméno z jiného účtu. Používejte heslo, které kombinuje velká i malá písmena spolu s číslicemi.  Dobře si rozmyslete, zda své heslo na stránce chce skutečně uložit. Je to sice pohodlné, ale nese to s sebou i rizika. Pokud počítač sdílíte s dalšími uživateli, mějte svůj účet zaheslovaný. Nikdy neukládejte hesla na přístrojích, které nevlastníte.
4.      Dejte si pozor na to, co zveřejňujete
–          Po vložení fotografie na Facebook či Instagram s fotografiemi může být manipulováno. Prakticky ztrácíte přehled o tom, co se s nimi bude dít dál. Dobře si rozmyslete, než vložíte na internet fotografie svých dětí.  Obsah, který zveřejníte, může použít někdo jiný.

5.      Nastavte si ochranu soukromí
6.      Odhlašujte se
–          Nezapomínejte se odhlásit ze svých účtů mimo jiné i z internetového bankovnictví.
7.      Aktualizujte
–          Kontrolujte, zda Vám proběhla automatická aktualizace operačního systému a antiviru v počítači. Počítačové viry se neustále vyvíjejí a tak je potřeba aktualizovat i svou obranu proti nim.
klávesnice pod lupou
8.      Pozor, kde se přihlásíte
–          Nezabezpečené sítě jsou lákadlem pro hackery. Získat tak Vaše hesla a emaily, je pro ně velmi snadné.
9.      Pozor na to, co instalujete
–          Dejte si pozor, jaké aplikace si nainstalujete. Vždy kontrolujte, z jakých zdrojů aplikace pochází. Spolu s aplikací je totiž možné si stáhnout i virus.
10.  Telefon nebo email?