Svítidla v interiéru


Osvětlení je jednou z nejdůležitějších prvků v interiéru, ať už se jedná o dům, byt, restauraci, kavárnu nebo třeba kanceláře. Pro někoho je důležitý vzhled, pro dalšího barva světla. To vše lze ale nakonfigurovat tak, abyste byli spokojeni s tím, jak světlo vypadá, i s tím, jak svítí.

designový lustr

V první řadě je potřeba určit, do které místnosti chcete světlo kupovat – například do kuchyně jsou vhodné zcela jiné typy než do prostoru obývacího pokoje či pracovny. Dále je dobré si promyslet, jestli by mělo být závěsné nebo byste měli raději lustr na strop https://light4home.cz/chandeliers-1/.

Například v pracovně je vhodné využít právě stropní svítidlo s chladným bílým světlem, a přímo na pracovní plochu pořídit lampu, díky které budete mít dostatek světla na stole a nebudete si stínit vlastním tělem na práci.

V současné době jsou velmi oblíbená závěsná svítidla, a to v nejrůznějších podobách. Často se objevují kombinace dřeva a kovu či plastu, a v kurzu je také industriální styl. Právě industriální styl býval k vidění především v kavárnách či restauracích, ale postupně si našel své místo i v běžných domácnostech. Má opravdu šmrnc, a pokud chcete ozvláštnit svůj interiér, rozhodně nesáhnete vedle. Pokud ovšem nejste připraveni na surový kov, určitě by se vám mohly zalíbit další moderní kousky – svítidla s mřížkami, která nemají celistvou lampu ani stínidlo, ale žárovka je vidět skrze spleť drátů. Ty mohou být v podobě baňky, kuželu a mnohých dalších tvarů, které vypadají skvěle a doladí interiér k dokonalosti.

moderní kombinace

Dřevo je zcela tradičním materiálem, a rozhodně se s ním nepracuje pouze v oblasti nábytku a bytových doplňků – je poměrně dost světel, které jsou prakticky v celodřevěném provedení. Můžete volit jak ze stropních, tak závěsných svítidel v nejrůznějších a zajímavých podobách.

Udělejte svůj interiér skvělým, moderním a zároveň funkčním!