Efektivní způsob, jak se zbavit nadváhy

Efektivní způsob, jak se zbavit nadváhy

Trápí vás nadváha či dokonce obezita? Tak to nejste ani zdaleka jediní. Nadváha se ještě dá zvládnout lehkou změnou životního režimu, nicméně obezity se tak jednoduše nezbavíte. V takovém případě je potřeba být docela dost radikální. Nicméně odměna bude více než sladká. Zbavíte se tím nejen obrovské zátěže, která likvidovala hlavně vaši kostru, ale zároveň tímto krokem předejdete k rozvoji rozličných chronických chorob, které mohou být stejně dobře jak tělesného, tak i duševního charakteru.

Slanina

Abyste to všechno zvládli, budete muset ideálně ze všeho nejdříve zjistit, jak na tom vlastně s tělesnou váhou doopravdy jste. A ne, nestačí se jen zvážit, i když i k tomu dojde. Je potřeba dopátrat se k přesnému číslu BMI, což znamená nejen znát hmotnost, ale zároveň i výšku, věk a samozřejmě také pohlaví. Pak toto vše zadáte do speciální kalkulačky vyjde vám konečný výsledek.

BMI je samo o sobě docela přesné, i když není stoprocentní. Když vám vyjde vyšší, než jaké je doporučení v tabulkách, budete muset začít hubnout. A kde jinde začít než u svého jídelníčku. Z toho byste měli ideálně eliminovat všechny tučné a sladké potraviny, po kterých roste hmotnost. Nahradit je není složité. Je zde zelenina, luštěniny a další dobré, a hlavně zdravé věci, které můžete konzumovat od rána do večera. Nejenže se tak zasytíte, ale rovněž získáte pro organismus celou řadu zdraví prospěšných složek.

Sushi

Cvičení rovněž pomáhá

Nejen strava, ale i pohyb je důležitý během ubírání na váze. Samozřejmě, že je dobře, když budete sportovat prakticky jakkoliv, pokud se nebude jednat o šachy, nicméně ideální pro hubnutí je takzvaný aerobní pohyb. To znamená, že to musíte bez potíží udýchat, ne jako třeba u posilování. Takovýto pohyb člověk vyvíjí třeba kole, kolečkových bruslích, běháním či svižnějšími procházkami. Ideální je sportovat někde v přírodě, ale ledacos se dá realizovat i v klidu svého domova.