Síla auta

Dokážete si představit život bez auta? Já tedy ne. A musím vám říct ještě jeden fakt a to, že já auto a ni řidičák nemám. Ale i tak si nedokážu představit život bez auta. Jsme z vesnice, do města to mám pět kilometrů a když potřebuji nakoupit, je to hrůza. Autobusy jsou tady na nic, protože moje vesnice je zrovna velká zajížďka pro všechny, a tak autobus tady jezdí pouze čtyřikrát denně a v neděli vůbec, v sobotu jen ráno. Takže pokud něco chci, tak musím většinou na kole. A to na kole jezdím i v zim, kdy je třeba mínus pět, protože autobusem mi to časově nevychází. A ptáte se, jak jezdím do práce? Musím vstát dříve a pak být ve městě u mé mám hodinu a půl, než mi začne práce. Takže mi zbytečně uniká každý den hodina a půl. Kdybych to měla alespoň proplacená, tak je to skvělé, ale to nemám. Takže tady vidíte, jak je auto velmi důležité.

Auto mi chybí.

A to ještě, když jedu na kole na nákup, tak mi musím počítat, aby nákup nevážil hodně. Můžu vzít tak tři kila maximálně, protože nechci přetěžovat kolo. Takže když koupím mléko, sirup a třeba meloun, tak mám už smůlu. A nyní v létě je to horší. Moc ráda bych si dopřávala džusy, ale na nákup jsou moc těžké. Bohužel, mám to tak. A protože si řidičák chci udělat jistě, tak musím ještě tři roky počkat. Mám zdravotní problémy a podle lékařů si mohu udělat řidičák nějak v té době. Auto a další moto jsou pro mě velmi důležité a je škoda, že to nemůžu mít. Dokonce i můj syn to pociťuje, protože nemůže chodit na kroužky, protože nemáme šanci se tam dostat.

Občas na nákup vezmu i koloběžku či kolo.

Ani nevíte, jak mě to mrzí. Ty kroužky mě štvou více než ten samotný nákup. Už s těším, až se moje situace zlepší. Snad už brzy. A abych na tom byla o něco lépe, tak občas mě na nákup veze bratr. Ale taky to není žádná sláva, a protože on žije třicet kilometrů pryč a pracuje na směny, takže si musím vystačit s kolem. ni řidičák nemám. Ale i tak si nedokážu představit život bez auta. Jsme z vesnice, do města to mám pět kilometrů a když potřebuji nakoupit, je to hrůza. Autobusy jsou tady na nic, protože moje vesnice je zrovna velká zajížďka pro všechny, a tak autobus tady jezdí pouze čtyřikrát denně a v neděli vůbec, v sobotu jen ráno. Takže pokud něco chci, tak musím většinou na kole. A to na kole jezdím i v zim, kdy je třeba mínus pět, protože autobusem mi to časově nevychází. A ptáte se, jak jezdím do práce? Musím vstát dříve a pak být ve městě u mé mám hodinu a půl, než mi začne práce. Takže mi zbytečně uniká každý den hodina a půl. Kdybych to měla alespoň proplacená, tak je to skvělé, ale to nemám. Takže tady vidíte, jak je auto velmi důležité.