Nebankovní hypotéky a registry

Některé názvy lidi úplně matou. Jenomže to musíme dát za pravdu lidem, protože proč například existuje název hypotéka bez dokládání příjmů, když to vůbec není takový produkt, jak popisuje název? Nebo další v řadě, hypotéky bez registru.

Jak je to tedy s registry? Nejprve si řekneme, že existují dvojího typu bankovní a nebankovní. Do každého mají přístup různé instituce. Veřejný je samozřejmě k mání naprosto každému, takže si spolehlivě a snadno můžete ověřit, zdali tam nemáte záznam.

V bance se však setkáte s odmítnutím kdykoliv, když máte záznam. Ať ten či onen, pokud se jedná o záznam, tak banky nemají žádné slitování a vaši žádost o půjčku, úvěr nebo hypotéku rovnou zamítnou.

banka americká

Opačně se však chovají nebankovní společnosti, protože ty velice brzy pochopily, že nejsou bankami a tak se jejich nevýhody snaží obrátit ve svůj prospěch, dělají to velice chytře. Aby neztratily klienty tak mnoho ze záznamů tolerují. Jde o běžnou praxi většiny nebankovních společností. Proto jsou na trhu i produkty, které nesou tyto názvy. Musíme uznat, že je také pravdou, že většina lidí má záznamy staršího data nebo se jedná pouze o drobnosti, proto přeci lidé nemusí pykat kvůli jedné malé zbytečné chybě, aby nedostali za další tři roky půjčku nebo neměli nárok na hypotéku pod další čtyři roky od zápisu záznamu.

Nebankovní společnosti tedy mají jasno, úvěr vám poskytnou i přesto, že máte záznam. Takže zde platí pravidlo, že registry se kontrolují, nejedná se o to, že by se nekontrolovaly, jen se většinou záznamy v nich dají tolerovat, takže klient bez problémů úvěr získá.

peníze smlouva

A teď nastupuje jedna svízel. Nebankovní hypotéky bez registrů, jak zní název, totiž nejsou spotřebitelskými úvěry, takže si je nemohou sjednat obyčejní lidé pro své potřeby (bydlení, rekonstrukce), ale jedná se o podnikatelské úvěry, takže se poskytují pouze firmám a podnikatelům.

A proč se vlastně do registrů nahlíží? Poskytovatelé půjček tím zjišťují, zdali nejste předlužení. V takovém případě by vám nejprve pomohli a dluhy vyplatili.

Naopak pokud nemáte záznam, tak jsou tyto společnosti velice flexibilní a poskytnou vám hned lepší úrokovou sazbu.