Porovnávejte telefony podle parametrů procesoru

Vyznat se ve výpočetní technice není tak snadné, zvlášť v oblasti ryze odborné, například v procesorových jednotkách. Procesorů do chytrých telefonů se vyrábí celá řada a budete-li chtít těmto technologiím nahlédnout pod pokličku a porozumět jim, můžete využít aplikaci s názvem SoC-I vyvinutou pro operační systém Android. Může se Vám to hodit, až budete hodnotit více telefonů mezi sebou z hlediska technických parametrů.
technologie procesoru
Jak je Váš telefon výkonný, tj. schopný v reálném čase zpracovávat instrukce běžících aplikací, lze s trochou nadsázky popsat typem procesoru. Procesor, to je speciální mikročip (SoC), který nabízí na trhu mobilních technologií ve světě několik výrobců, a jeho parametry udává několik technických specifikací. Nestačí totiž jen vědět, kolikajádrová a na jaké frekvenci pracující jednotka to je, záleží i na typu grafického akcelerátoru a jádra CPU, ostatně i na celém procesu výroby.
big data

SoC-I je výbornou vychytávkou pro každého, kdo hledí na výkon svého telefonu

Program SoC v sobě zahrnuje všechny nejznámější výrobce procesorových čipů, tedy MediaTek, Qualcomm, Xiaomi, Huawei, Samsung, Alwinner, Rockchip a také Apple. Každý čip je uvnitř aplikace popsán co možná nejvíce dopodrobna, zajímat Vás jistě bude i podpora běžných standardů, což je Wi-Fi, GPS lokalizace, Beidou lokalizace, Bluetooth a další. Zajímavé jsou i technické údaje o paměti, instrukcích a počtu tranzistorů v jádře.
digitální okruhy
Samotné informace jsou ovšem samy o sobě prakticky stěží využitelné, nejzajímavější součástí programu je porovnávání údajů mezi různými procesory, což v podstatě znamená srovnávat mobilní telefony mezi sebou z hlediska výkonu. Procesory jsou navíc zobrazovány přehledně vedle sebe, nikoliv v řádcích pod sebou. Máte tedy okamžitě jasno, který z nich je výkonnější.
Samotný program SoC-I je ke stažení v Google Play zdarma.