Obal na podložku na jógu chrání výrobek před poškozením i prachem

Podložky na cvičení neboli fitness podložky, se staly běžným sortimentem sportovních potřeb. Využívají se nejčastěji pro kalanetiku, pilates, jógu, ale poslouží i v jiných situacích, např. při navození pohodlí při meditaci, při popíjení čaje na terase, či venku na zahradě, pro dětské hraní (skládání puzzle, stavebnic). Podložky jsou měkké, dobře izolují teplo, a tak se nelze divit, že si je oblíbili i kutilové, kteří je využívají při demontáži nábytku a dalších domácích pracích, kde se pohybují naboso, a kde je pohyb na podložce mnohem příjemnější, než chůze po studené dlažbě, či laminátové podlaze.

žena při posezení

Cílem podložek je zvýšit komfort a zabránit otlakům, pohmožděninám a odřeninám především na hýždích, stehnech a chodidlech, což se jim pochopitelně daří vzhledem k samotnému zpracování a použitému materiálu. Kvalitní podložka by měla být neklouzavá, dobře přilnavá k podlaze, výhodou jsou zaoblené rohy a pěkná povzbuzující barva. Důležité je, aby nevydávala zápach, a také žádné pachy nepřijímala, a aby ji bylo možné snadno udržovat v čistotě. Některé podložky mohou nahradit, případně vhodně doplnit i karimatky při stanování a pobytu v přírodě.

cvičební pomůcky

Podložky na cvičení se musí také nějak skladovat

Stejně jako outdoorové karimatky, se i podložky na cvičení musí vhodně skladovat. Většinou je srolujeme a vkládáme do vestavěných skříní, či jiného úložného prostoru. To vyžaduje buď převázání gumičkou, nebo provázkem, anebo je možné chránit výrobek před prachem v praktickém vaku. Obal na podložku na jógu cvicdom.cz se vyrábí z polyesterového, nebo bavlněného vlákna, a lze jej snadno i vyprat v pračce. Jeho výhodou je pochopitelně nízká cena a praktičnost, kdy kromě ochrany podložky má k dispozici i popruhy na nošení a snadné přenášení např. do auta, nebo při docházení na cvičební lekce v blízkosti vašeho bydliště.