Jaké auto pořídit pro rodinu s dětmi?

Když se řekne auto pro rodinu s dětmi, pak si většinou představíte velké auto, s prostorným kufrem, dostatkem místa pro děti a hlavně takové auto, aby na něm nebyla vidět špína. Jak vybírat auto pro rodinu s dětmi?
Vzhledem k tomu, že rodina se neobejde bez dětí, musíte se koukat jak na nastupování do auta, také na komfort sezení pro děti i pro dospělé, prostor pro děti, dostatečně velký nákladový prostor. Počítejte s tím, že pro rodinu s dětmi už bude jen těžko stačit automobil, který by nebyl v kombi úpravě. V testu auto magazínu se rozhodovalo mezi volkswagenem Touran, Renaultem Kadjar, Octavií kombi.
auto ibiza
Nastupování
Co se nastupování dítěte do auta a usazování do sedačky, děti musíte většinou zvednout a usadit do židličky. Nejlépe se nakládá dítě do Tourana, který má dostatečně velké dveře, zatímco u Renaultu se pořádně nadřete. Skvěle dopadla také Octavia.
Zavazadlový prostor
Základní požadavek u auta, ve kterém budete vozit děti je dostatečně velký zavazadlový prostor. Ten by měl pojmout kočárek, občas třeba i cestovní postýlku, několik tašek nebo třeba domácího mazlíčka. V této disciplíně naprosto propadl Renault, do kterého se vlezl sice kočár, avšak ostatní zavazadla již měla smůlu. Nejlépe dopadl Touran, který má opravdu velký zavazadlový prostor a vleze se do něj vše (kočárek, golfový kočárek, dva kufry). Na druhém místě by se umístila Octavia, která má zavazadlový prostor poměrně dost velký.
auto hračka
Samozřejmě pokud budete kupovat auto počítejte, s tím, že zadní sedačky, kde sedávají děti, nebudou zrovna čisté. Koukejte tedy i na materiály, které jsou použity v okolí dětských sedaček, aby se vám dostatečně dobře uklízely. Do auta si samozřejmě můžete pořídit i několik vychytávek, jako je kapsář na sedačku, držák na tablet, stínítka do oken či stoleček na svačinku. Vybrat auto pro děti je tak trochu oříšek ale pokud si s tím dáte trochu práci, pak budete určitě spokojeni.