Dovolená v Praze rozhodně nemusí být žádná nuda

Víte, že můžete prožít báječné dny volna i v Praze? Nejde o to, že tu máte možnost projít se po Karlově mostě a posadit se na lavičku na Kampě, i když vám zrovna toto můžeme doporučit, Praha je bohatá zejména na přírodní krásy, s nimiž se jiná města chlubit nemohou. Čím začít? Třeba v ZOO.

Pražská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším na světě, učaruje vám tu zejména kopcovitý terén. Pokud je ZOO rozmístěna v rovině, nemá to zdaleka tak mocný efekt na psychiku, jako právě v místech s vysokým převýšením. Vyhlídek je tu celá řada a samozřejmě je tu mnoho zvířecích druhů od antilop až po plameňáky.

plameňáci v ZOO

Botanické zahrady jsou tu hned tři, první přímo sousedí se zoologickou zahradou, druhá je umístěna na Albertově, kousek od Karlova náměstí a třetí, veřejně přístupná, v areálu střední odborné školy v Malešicích.

Přírodní parky – na Petřín vás může pozvat kde kdo, ale co třeba Přírodní park Kalvárie v Motole, Motolský ordovik nebo Košíře-Motol? Jsou to překrásná místa, doplněná golfovým hřištěm a vyhlídkovou věží Cibulka. V těchto místech vám může připadat, že vůbec nejste v Praze.

Přírodních parků je na území hlavního města celá řada, a abyste je všechny poznali, museli byste tu trávit alespoň jeden měsíc. Doporučit k návštěvě vám můžeme ještě Oboru Hvězda, Břevnovskou klášterní zahradu a Divokou Šárku. Ta navazuje na údolní vodní nádrž Džbán s možností koupání, a je zde i venkovní plavecký bazén.

pohled na Prahu

Po Praze můžete pohodlně cestovat i na kole a převážet bicykly metrem, je to v zásadě nejvýhodnější způsob, jak jízdní kolo dopravit z jednoho konce města na druhý, a tak tu máte velmi široké pole působnosti od Černého Mostu až po Zličín. Cyklotrasy vás provedou těmi nejzajímavějšími úseky, z nichž mnohé nenajdete ani v turistických průvodcích. V Praze máte samozřejmě i mnoho možností kulturního a sportovního vyžití, můžete tedy svou dovolenou prožít právě zde rozhodně poutavým a nevšedním způsobem.