Bez filtrace by koupání nešlo

Vidina letního koupání láká každého. Málokdo si však hned uvědomí, co to nese za starosti. Největší starostí osoby, která se rozhodla postavit si na své zahradě bazén, je jeho čištění. To je možné realizovat různými způsoby, avšak nejčastěji se využívá písková filtrace. Ta je velmi efektivní, neboť je obecně jednoduchá, levná a velmi rozšířená. Díky tomu je možné zakoupit mnoho různých variant, které se budou lišit nejenom svým výkonem při čištění vody, ale také náročnosti na údržbu nebo třeba účinností. Je tedy důležité zvolit takový systém, který bude korespondovat se samotným bazénem.
nápoj s brčkem

Jak si počínat při výběru?

Abyste mohli disponovat opravdu kvalitní filtrací, měli byste se s někým poradit. To platí zejména tehdy, když nemáte s tímto zařízením žádné zkušenosti. Snažit se totiž o výběru i tehdy, když se této oblasti nevěnujete, to je něco ne zcela vhodného. Právě proto nahlédněte do sortimentu, kde uvidíte produkty seřazené nejenom podle ceny, ale také podle dalších vlastností:
Maximální provozní tlak
Maximální průtok vody
Příslušenství
Připojovací rozměry
Obsah nádoby na kila písku
Tohle jsou jedny ze základních vlastností, které by vás měly zajímat, když chcete vybrat kvalitní, účinnou a ne zcela drahou pískovou filtraci. Přesvědčte se tedy sami, že výběr v této oblasti není složitý, ale je nutné rozumět zařízením, které si vybíráte. Jakmile to zvládnete, určitě pro vás nebude nikterak náročné vybrat konečné zařízení, které k účelům čištění bazénové vody využijete.
set filtrace

S kvalitně fungujícímu čištění k nezávadné vodě

V této oblasti existuje takové pravidlo, že čím kvalitněji bude filtrace fungovat, tím kvalitněji vyčištěné vody si budete moci užívat. Proto nezanedbávejte ani následnou údržbu, neboť samotné pořízení kvalitního zařízení samotného zařízení není vše. Neméně důležitá je totiž zmiňovaná údržba.