Úspora ze všech úhlů pohledu

V současné době už není zapotřebí každou zásilku, kterou hodláme poslat poštou nebo prostřednictvím některého kurýra, balit do několika vrstev papíru. Určitě si to všichni pamatujeme.

bublinka

  • Přišel balík, který byl doslova omotán papírovým obalem a sotva jsme ho odstranili, byl tam další papír v podobě kartonové krabice.
  • Výsledkem byla velká hromada na podlaze a následně téměř plná popelnice.

Bylo tedy zapotřebí něčím tento materiál nahradit.Co se nabízelo jako první? Pochopitelně, že PLASTY. Ačkoliv v některých případech jsou výrobky z PVC spíše na obtíž a lidstvo přemýšlí, jak se jich zbavit (stačí se podívat na některá mořská pobřeží), v tomto případě je nahrazení plasty přínosné a zatím jsme nepřišli na ještě lepší řešení. Pomocí poštovní igelitové obálky můžete ušetřit nejen spoustu obalového materiálu, ale také spoustu času. Pochopitelně, že se nehodí na vše. Pokud bychom dali do obálky sadu broušených skleniček, asi by cestou výrazně změnily svůj tvar. Tento obalový materiál je určen pro věci, které jsou v podstatě nerozbitné. Výborně se tedy osvědčil například v posílání různých textilií.

Jen samé výhody

Obálky jsou uvnitř černé, tudíž je zajištěna naprostá anonymita pro příjemce. Igelitové neboli plastové obálky se vyrábějí v mnoha různých velikostních variantách. Proto je ocení zejména obchody s textilním zbožím, které se zabývají i zásilkovou službou. Tito pomocníci jim ušetří nejen spoustu času, ale také spoustu peněz.

izolace

  • Ušetřit se totiž dá nejen na samotném obalovém materiálu, ale také na poštovních službách.
  • Je totiž jasné, že čím menší a zejména lehčí je balíček, tím je menší taxa za jeho odeslání.

Tyto poštovní sáčky jsou tak lehké, že na samotnou zásilku nepřidají téměř žádnou hmotnost. Další výhodou je i to, že se dá obálka také jednoduše popsat propiskou a odpadá tedy polepování samolepkami.