Ucpávka

Naše kanalizace je ta, která je na našem pozemku. Jakmile jej opouští, stává se veřejnou a ta už nás zase tak moc zajímat nebude. Leda výjimečně.

Správná hospodyně ví, že se do dřezu či umyvadla některé věci prostě vylévat nemají. Je to více věcí, ale z těch nejvíce problémových je tuk. Na ten by měla být doma nějaká nádoba a tuky by se měly zlikvidovat zvlášť. Něco jako “lógr“ z kávy.

U tuků jde o to, že postupně zanášejí odvod vody. Milimetr k milimetru a je tu problém velký sice jen pár centimetrů, ale vyřešit jej bude stát peníze a námahu. On se totiž tuk při usazování mění strukturou. Už to není tekoucí něco, ale pevná součást našeho odpadního potrubí a zde to může zatvrdnout tak, že se bude muset vyhodit celá trubka, nebo její velká část. Což je poměrně drastická operace. Už jen sekání vypadá hrozivě. A také že je.

odpadní trubka

Čištění kanalizace také není práce jen tak pro každého. Ne každý totiž ví, co se má vlastně udělat. Pokud tomu nerozumíte, tak raději nedělejte nic. Na nic nesahejte, aby nebyl problém ještě větší. Vy samozřejmě nevidíte, čím je odpad ucpán, nemáte-li na to mikro kamerku. A i kdybyste to nakrásně viděli, nevíte, co to je. Jasně že lze vyzkoušet nejprve klasické věcičky a pokud jde o malý problém, může to i pomoci. Ale asi zase jen na chvíli. Proto tedy neváhejte volat odborníky. Věřte tomu, že již jen jejich kamera je drobátko lepší než ta vaše, kterou jste si koupili za tři stovky někde v pochybném obchůdku. A ten technik, který k vám přijel také ví, zda bude stačit výplach, nebo zda se půjde do hloubky.

tlakový vůz

Nu, jen klid, ani jeden ze zákroků vás nezruinuje finančně tak, abyste museli hladovět. Dokonce ani obávané vysekání zdiva není zase tak strašnou záležitostí, a i když je to, pravda, nákladnější, hlady neumřete.

Nuže, pokud vám ani vaše pružina na čištění kanalizace nepomáhá, je nejvyšší čas volat firmu na kterou zde máte ten modrý odkaz.