Solární plachta na bazén prodlouží nejen koupací sezónu

Mít vlastní bazén na zahradě je dnes takřka dostupnou záležitostí pro každého. Nemusí se jednat pouze o variantu bazénu zapuštěného do země. Nadzemní bazén lze pořídit za velmi přijatelnou cenu. Vybírat lze i v rámci velikosti, tvaru a materiálu. Užít si koupání v bazénu na vlastním pozemku se tak stává zcela běžnou záležitostí. Bazén má mnoho výhod, nejen v podobě permanentního využití, poskytuje maximální soukromí, zajistí nejlepší osvěžení nejen v tropických dnech. Záleží i na velikosti bazénu, neboť při větším rozměru se dá využít i aktivnímu plavání.

solární energie

Moderní doba nabízí nejen v rámci doplňků mnoho vymožeností. Tím si tak lze usnadnit nejen údržbu a péči o bazén. Ale lze využít i výhod, které má solární plachta na bazén.

Na první pohled její vzhled připomíná bublinkovou fólii. Nicméně je zcela ojedinělá díky vlastnostem. Prostřednictvím těchto vlastnotí tak dokáže využít sluneční energii k ohřevu vody.

K dispozici je solární plachta na bazén v kruhovém či oválném provedení, které se automaticky přizpůsobí jakémukoli bazénu. Unikátnost spočívá v tom, že jednak udrží ohřátou vodu i přes noc, je spolehlivou ochranou před veškerými nečistotami, úspora v rámci ohřevu, neboť je tak pouze za pomoci slunce. Prioritou zajisté je, že díky těmto vlastnostem je prodloužena koupací sezóna, tj. lze si užít pobyt v bazénu i v chladnějších dnech.

Jaké je správné použití?

Položit se musí plachta na hladinu vody v bazénu bublinkami dolů. Při použití je tak eliminace odpařování vody, tj. omezuje ochlazení. V případě průhledné varianty, dochází přes den k propuštění slunečního záření až na dno bazénu. Voda je tak prohřátá v celé své hloubce najednou. I po napuštění bazénu a použití plachty je voda mnohem dříve ohřátá. Díky průhlednosti plachty se voda ohřívá i v případě, že je venku nižší teplota.

koupání

Závěrem

Po sezóně je dobré plachtu omýt čistou vodou a nechat dostatečně usušit. Skladování je nejlépe ve srolovaném stavu a na temném místě.