Mužské problémy, které přichází po čtyřicítce

Čtyřicítka je věk, kterého se hodně mužů bojí. Jednak mají pocit, že přišli o své mládí a přichází období stárnutí a také se objevují různé zdravotní ale životní problémy, s kterými se musí vypořádat. Také u nich vzniká větší riziko vzniku nějakých zdravotnických komplikací.

Co tedy hrozí mužům po čtyřicítce?

Poruchy erekce

Poměrně běžnou poruchou v tomto věku je začínající porucha erekce. Tu zažije za život alespoň jednou skoro každý muž. Je to dáno věkem, případně to může způsobit jiná zdravotnická komplikace. Pokud se vám tento problém začne opakovaně komplikovat život, nejlepší, co můžete udělat je vyhledat svého lékaře. Ten vás vyšetří a případně vám vypíše recept, abyste si mohli koupit viagru.

sex

Onemocnění prostaty

Prostata je žláza, která se nachází výhradně u mužů. Kolem středního věku není nic neobvyklého, že začíná muže trápit a mohou trpět na různá onemocnění prostaty. Nejčastěji se jedná o zánětlivé onemocnění prostaty nebo její zvětšení. To pak způsobuje nepříjemné symptomy, jako je bolest při močení, časté močení a podobně.

Ukládání tuku v oblasti břicha

Po čtyřicátém roce života se mužský metabolismus o něco zpomaluje a tělesný tuk se s oblibou začíná ukládat zejména do oblasti břicha. Pokud muži holdují nezdravé stravě ve stylu uzenin, smažených a tučných věcí a do toho si rádi popijí nějaký ten alkohol, mohou očekávat, že budou mít za chvíli „pivní břicho“.

muž

Psychické obtíže

V souvislosti s tím, že čtyřicítka je pro mnoha mužů jakási hranice, kdy si začínají připadat opravdu staří, že se mohou objevit i různé psychické problémy. Úzkosti, deprese, krize středního věku, krize vlastní identity. U většiny se jedná jen o přechodný stav, který časem odezní, ale někdo musí vyhledat pomoc psychologa, který mu pomůže toto náročné životní období zvládnout. Není žádná ostuda obrátit se pro pomoc k profesionálovi.