Místo agenta 007 je volné

Už před uvedením posledního dílu Daniel Craig hlásal, že série Jamese Bonda pro něj skončila. Nicméně nehledá se jen agent s povolením zabíjet, ale i režisérské křeslo je stále volné. Nicméně tvůrci by nejraději i nadále počítali v další “bondovce“ s Danielem Craigem, což však herec zarputile odmítá i kvůli roli v novém seriálu Purity. Díky tomu už se začínají objevovat seznamy žhavých kandidátů, kteří by mohli Craiga nahradit:

1.       Tom Hiddleston
 Herec je populární především díky svojí roli ve filmové sérii Thor, kde si zahrál Thorova bratra. Momentálně se však jedná o jednoho z potenciálních agentů, jehož největším plusem pro roli Bonda je jeho velmi bohatá filmová kariéra. Navíc byl v poslední době nejednou spatřen na jednáních s producenty.

2.       Idris Elba
 Mezi kandidáty je často uváděn i tento herec pocházející z Londýna. Jednalo by se vůbec o prvního agenta 007, který by měl tmavou pleť, ale patří spíše mezi ty, jejichž šance na obsazení je menší. Přesto, že byl taky několikrát spatřen s producenty, v době uvedení dalších filmů by mu bylo už přes 50 let.

3.       Tom Hardy
 Tento sympaťák se taky řadí mezi horké favority. V jeho filmové kariéře je nejvýznamnější film Šílený Max: Zběsilá cesta, který si v r. 2015 odnesl šest Oscarů. Typově se podobá Danielu Craigovi a pro natáčení by mu nechyběla ani dostatečně velká fyzička.

4.       Damian Lewis
 Jeho největší výhodou oproti ostatním kandidátům je jeho popularita i v zámoří, kterou si získal hlavně díky seriálu Na doživotí, kde si zahrál hlavní roli seržanta Nicholase Brodyho, za který získal Zlatý glóbus.

5.       Henry Cavill
Tento 33letý rodák z Normanských ostrovů je známý především z úspěšného seriálu Tudorovci. O roli Bonda stál již několikrát, ale pro svůj nízký věk byl pravidelně odmítán. Slávu u amerického publika mu zajistil snímek Muži v oceli, kde ztvárnil Supermana.

6.       Michael Fassbender
 Irský rodák, který žije v Británii, je dalším často skloňovaným jménem. Producenti by na něm mohli především ocenit, že je divácky velmi populární a mnoho lidí říká, že byl pro roli v “bondovce“ stvořen. Navíc kritika na něj lpí jen chválu.

Jmen je však víc

 Kandidátů je však mnohem víc, mezi další často uváděná jména patří např. Tom Hughes, Aidan Turner nebo Jamie Bell. Možných Bondů je přehršel, tak se nechme překvapit, který z těchto pohledných pánů se nám za pár let v kinech představí jako další agent 007.