Miner a mining

Že nevíte, co tato slova znamenají? Zajímáte se o těžbu kryptoměn? Už jste začali s těžbou nebo ještě váháte a tápete v názvech a pojmech? Nyní si představíme těžbu bitcoinu. Ta patří mezi nejzákladnější virtuální měny, je nejznámější a nejpopulárnější a to již delší dobu.

Někteří si myslí, že je celý systém velice složitý a že k tomu potřebujete všelijaké zařízení a bůh víc co ještě. Jenomže pokud nahlédnete trochu hlouběji pod povrch, zjistíte, že to není nijak zvlášť složité a že za vás vlastně všechno dělají stroje.
kancelář práce 65

A. K těžbě bitcoinu budete potřebovat těžební zařízení, zvané také jako miner. Jedná se o asic miner nebo btc miner. Toto speciální zařízení se prodává klidně už jako hotový celek se všemi komponenty. Vybrat si můžete jenom výkon zařízení, takže čím větší výkon, tím samozřejmě efektivnější těžba.

B. Těžba samotné virtuální měny se nazývá mining. Pro tato zařízení je to plně automatická věc. Jakmile je zapojíte, začnou potvrzovat transakce. Říkáte si, proč zrovna potvrzovat transakce? Celá těžba kryptoměn, je totiž jakési potvrzování transakcí, což vlastně vaše zařízení bude provádět úplně automaticky. Podle toho, jak bude výkonné, získáte kryptoměnu.

Těžit můžete ještě efektivněji pomocí poolu

Pokud se přidáte k poolu, což je nějaké centrum, kde se nachází spousta zařízení, které se plně věnují pouze tomuto jedinému účelu, pouze jedinému procesu a to těžbě, pak získáte velkou výhodu, protože v poolu se těží efektivněji. Je zde větší šance získat kryptoměnu.
počítače výpočetní technika

Jestli těžíte stále výhodně a vyděláte, nebo je to na hranici a měli byste něco zlepšit, to vám řekne speciální bitcoin kalkulačka. Po zadání jistých parametrů se můžete dozvědět, jestli vaše kryptoměna stále vydělává a jestli je celý proces ještě efektivní.

Kryptoměny lákají mnohé z nás a začít s nimi není zas tak složité, takže to klidně vyzkoušejte.