Jak nainstalovat doplněk prohlížeče do Chrome

Ve chvíli, kdy si do počítače nainstalujete internetový prohlížeč, neumí prakticky nic. Můžete s ním bez problémů surfovat po internetu, ale žádné pokročilé funkce od něj nečekejte.

loga google chrome

Moderní programy, jako Chrome, Firefox či Opera, umožňují instalovat doplňky. Díky nim snadno proměníme výchozí – ne zcela přívětivé – uživatelské rozhraní v personalizované prostředí chovající se dle našich představ. V tomto článku si ukážeme, jak se to dělá v prohlížeči Chrome.

Jak nainstalovat doplněk?

První krokem bude navštívit následující adresu: https://chrome.google.com/webstore/category/extensions. Po jejím zadání se ocitnete v Chrome Web Store. Jeho úvodní stránka vám nabídne tipy na nejpopulárnější produkty.

Pokud víte přesně, co potřebujete, můžete přejít rovnou k vyhledávacímu boxu v levé horní části obrazovky. Máte-li jen přibližnou představu, vyberte pomocí menu některou z nabízených kategorií a prohlédněte si její obsah.

Ve chvíli, kdy spatříte doplněk, který vás zaujme, stačí na něj kliknout a zobrazí se jeho podrobný popis, screenshoty a také si budete moci ověřit hodnocení uživatelů, vyjádřené jednou až pěti hvězdičkami. Kromě něho máte k dispozici i podrobné recenze, díky nimž si uděláte lepší představu o tom, zdali vám dané rozšíření stojí za instalaci.

šablona webu

Pokud dojdete k názoru, že ano, v pravé horní části obrazovky stačí kliknout na tlačítko přidat do Chrome a postupovat podle instrukcí na obrazovce.

Jak na odinstalaci či deaktivování?

V pravém horním rohu tiskněte klikněte na tři tečky pod sebou. Zobrazí se vám menu, v němž vyberete možnost více nástrojů a následně rozšíření.

Na následující obrazovce naleznete všechna dříve nainstalovaná rozšíření. U každého z nich máte možnost dočasně ho deaktivovat či kompletně smazat. Ve většině případů se výsledek projeví ihned, výjimečně budete vyzvání k zavření prohlížeče a jeho opětovnému spuštění.